Telcek - Plátky z mladých selátek 50g

Kód: P091
129 Kč / ks
Skladem (>10 ks)

Delikátní jemné plátky, které nabízí pravou chuť masa. Vepřové maso z českých chovů nejvyšší kvality, nakládané v mořském solném květu, pozvolna přirozeně zrající v temných komorách, bez konzervantů, barviv a tepelné úpravy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náš způsob úpravy masa se nazývá Biltong a pochází z jižní Afriky, ale my ho vyrábíme v Rejvízu, magickém místě uprostřed Jeseníků. Maso nejprve ošetříme, naložíme do jedinečné směsi koření a mořské soli, a potom ho necháváme 3-6 měsíců zrát v temných komorách pod naší pečlivou kontrolou.

Na rozdíl od většiny ostatních produktů tohoto typu, neurychlujeme proces zrání masa tepelnou úpravou, což spolu s volbou mladých zvířat, pečlivým výběrem částí masa umožňuje zachovat šťavnatost a měkčí konzistenci. Tím, že v žádné fázi výroby nepoužíváme jakékoli chemické konzervanty a tepelně ho neupravujeme, splňuje TELCEK klasifikaci RAW FOOD.

Zní to až neuvěřitelně, ale 100 gramů sušeného masa odpovídá zhruba 300 gramům syrového masa, se všemi prospěšnými nutričními hodnotami. I malý kousek tak obsahuje pořádný kus energie. Maso ve speciálním obalu vydrží minimálně 48 měsíců od data výroby, při teplotách od -35°C do 35°C, což se hodí při extrémních podmínkách – ať už při sportu, pěším výletu, delší jízdě autem, na kole nebo v kanceláři. 

telcek-maso

Složení

vepřové maso 98%, mořská sůl 1%, směs koření 1%

Skladování: Skladujte při teplotě 5-30 . Po otevření spotřebujte do 48 hodin.

Nutriční Hodnoty

Počítáno na 100 g výrobku
Energetické hodnoty (kJ/kcal) 730/170
Tuk 10 g
Nasycené mastné kyseliny 5 g
Sacharidy 0,1 g
Cukr 0 g
Bílkoviny 20 g
Sůl 1,5 g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušené maso
Hmotnost: 0.069 kg
Typ sušeného masa: Jiné
Druh masa: Vepřové
Příchuť: Natural
Gramáž: 50 g
Pálivost: Nepálí
Země původu: Česká republika

Jak nám chutnalo maso od Telcka

5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
E Avatar autora | 15.3.2021
super chut a jemne platky
4
OD Avatar autora | 22.9.2020
jak hovězí tak vepřový chuťově výborné, měkoučké tenké plátky, ale na můj vkus docela slané ... ovšem určitě stojí za ochutnání!
5
TH Avatar autora | 2.9.2020
Plátky z býčka mi sice chutnaly ještě o trochu více, ale i selátka jsou výborná, lehce slaná chuť si přímo říká o doplnění dobrým pivečkem :-)
5
JK Avatar autora | 1.6.2020
Tohle bylo super. Večer jsem si to načal k pivu a brzo budu muset koupit další.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce: Telcek, Martin Poledník, Ondřejovice 96, 793 76, Zlaté hory, Česká republika

Za značkou Telcek stojí EKO - FARMA Orlí Vrch, která hospodaří v drsné, ale nádherné krajině Hrubého Jeseníku, na náhorní rovině osady Rejvíz v nadmořské výšce 772 m n. m. Na farmě chováme koně, kozy, slepice, divoká a domácí prasata a pštrosa alternativním způsobem ve volné přírodě. Velkou část potravin do naší kuchyně si produkujeme sami; vejce, masné výrobky, pečivo atp. Zároveň se zabýváme také výrobou vlastních sýru a sušeného hovězího masa. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz