Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi jerky a naším sušeným masem?

Typ sušeného masa, které nabízíme se jmenuje biltong. Ten pochází z afrického kontinentu a jedná se o tepelně neupravované, sušené, jemně kořeněné maso. O konkrétních rozdílech mezi jerky a naším masem si můžete podrobně přečíst v článku na našem blogu. 

Je vaše maso vhodné pro diabetiky?

Ano, naše maso neobsahuje žádný cukr a je tedy vhodné i pro diabetiky. Více se můžeš dočíst na stránce Nutriční hodnoty. Uvidíš, že naše maso je 100% přírodní a jíst ho může úplně každý, kdo má aspoň dva zuby.

Od jakého dodavatele berete maso pro sušení?

Maso pro náš biltong bereme od různých dodavatelů. Ovšem pro všechny platí, že musí být z České republiky. 

Kolik syrového masa se použije na balení o váze 25 gramů?

Obecně platí, že během sušení ztratí maso až 75% svého objemu. Jedno balení o váze 25 gramů tak vzniklo usušením cca 100 gramů syrového masa. Záleží samozřejmě na délce sušení, tloušťce každého kousku a následném procesu dosychání na vzduchu.

Obsahuje vaše maso nějaké alergeny?

Nikoliv. Náš výrobek je zcela bez alergenů. 

Je možné objednat i speciální, velké balení?

Ano. I tyto speciální objednávky umíme vyřešit. Pytel o váze 1000 gramů, speciální příchuť vlastní design balení. Umíme toho opravdu hodně. Stačí nás kontaktovat mailem nebo telefonicky a domluvíme se na možnostech. 

Chtěl bych prodávat vaše sušené maso ve svém obchodě.

Mrkni na stránku Velkoobchod a napiš nám. Můžeš využít přímý kontakt na naše velko-maso-obchodníky, kteří jsou na telefonu 7 dní v týdnu.

Jak dlouho naše sušené maso vydrží?

Naše maso má na každém balení uvedenou trvanlivost 3 měsíce od data výroby. Tato trvanlivost je podmíněna uchováním uzavřeného balení v suchu a temnu do 25oC. Africký domácí biltong ovšem při těchto podmínkách vydrží až rok, v našich podmínkách jsme ale oficiálně trochu opatrnější.

Budete sušit i jiné druhy masa?

Vzhledem k tomu, že si skutečně zakládáme na prvotřídní kvalitě masa, které nakupujeme výhradně v České republice, se nám nabízí ještě několik dalších druhů, které má český trh k dispozici. Odpověď je ano, chystáme vyrábět biltong i z jiného druhu masa. Nabízí se vepřové a krůtí.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz