Co jsou to droëwors

Už prodáváme jerky i biltong. Teď je na čase přidat i další variantu sušeného masa - droëwors! U nás zatím rozhodně tento druh moc známý není, takže než ho nahodíme do naší nabídky, tak si o něm pojďme něco říct.

co-jsou-to-droewors

Droëwors (význam se dá klidně přeložit jako sušený párek) je varianta sušeného masa, která stejně jako biltong, pochází z Jihoafrické Republiky. Původ jeho názvu jde i tentokrát hledat v holandštině jako "droge worst". Historie jeho vzniku se velmi podobá biltongu. I v tomto případě hledali holandští osadníci způsob, jak konzervovat maso, aby jim déle vydrželo. Droëwors se pak staly velmi populární i díky svému praktickému tvaru. Prostě vezmeš pár "tyček" a můžeš vyrazit na vandr. 

Na droëwors se nejčastěji používá hovězí maso, které může být v tomto případě i trochu prorostlejší a s vyšším podílem tuku. To se pak musí stlačit do tenké rolky, aby se dobře prosušilo. Jinak by mohlo maso kvůli vyššímu podílu tuku velmi rychle splesnivět. Někdy se proto před sušením párek ještě trochu sploští, aby bylo proschnutí co nejlepší. 

Koření je velmi podobné našemu Základu, ale najdeš v něm více koriandru. Někdy se přidávají rovnou i celé kuličky. I tady ale má každý výrobce svojí tajnou směs a tak se pak příchutě mohou velmi lišit.  Velmi důležité je správné skladování, aby maso nezačalo chytat plíseň. Pořád tak platí, že nejlepší je všechno hned po otevření sníst.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz