Jak chutná jerky z nejdražšího hovězího na světě?

Je vůbec možné vyrobit sušené maso z hovězího masa plemene wagyu, prodávat to za 30 Kč a říkat, že to je prémiovka? Ochutnali jsme jerky a biltong a podrobili ho podrobnému testu.

Chtěli bychom poděkovat našim fanouškům, kteří nás na tohle maso upozornili. Nebylo tedy naším cílem jít zase do Lidlu a tam si najít další maso na test. Výběr tentokrát vzešel od lidí na Instagramu a Facebooku - A díky za něj.

Hodnocení 

Jako obvykle hodnotíme maso v několika kategoriích.

Obal

Nemáme s ním problém. Matná barva, dobrý materiál, jen ty obrázky prostě naznačují něco, co pak možná úplně neplatí.

Jerky: full-starfull-starfull-starfull-starno-star

Biltong: full-starfull-starfull-starfull-starno-star

Chuť

Strašně moc koření, které zabíjí samotnou chuť masa. Navíc je to díky paprice, kterou bychom tam rozhodně nečekali. Biltong je dokonce pikantní, což tam není ani uvedeno.

Jerky: full-starno-starno-starno-starno-star

Biltong: no-starno-starno-starno-starno-star

Konzistence masa

Tady to je snadné. Jerky a biltong by podle nás měl vypadat úplně jinak. Takže nemůžeme prostě kladně hodnotit fakt, že tady je to úplně mimo.

Jerky: no-starno-starno-starno-starno-star

Biltong: no-starno-starno-starno-starno-star

Výroba, složení

Na nás tam je hodně chemie. Chválíme, že při výrobě biltongu se použil ocet, ačkoliv tento fakt je úplně vynulován skutečností, že se maso pak navíc i udilo. Celkově ale oba druhy jdou proti našemu hlavnímu přesvědčení - maso, sůl a trocha koření. Hlavní složka - hovězí maso wagyu sice použita byla, ale jde spíš o marketingový tah, než aby se jednalo o něco, co maso posílá do prémiového levelu. Rozhodně se nejedná o to nejlepší, co lze z wagyu získat. Ekonomicky by to prostě nedávalo smysl.

Jerky: full-starno-starno-starno-starno-star

Biltong: full-starno-starno-starno-starno-star


Celkové Hodnocení

Oba druhy dopadly v celkovém hodnocení stejně - odnesly si po jedné hvězdičce z pěti. Určitě bychom to nenazývali něčím prémiovým. Je tam dost chemie a při výrobě se vůbec nerespektují základní postupy pro sušení jerky a biltongu. Je to nakonec i vdět na výsledné konzistenci masa.

My bychom chtěli v regálech vidět maso, které nebojuje cenou. Dobré jerky a biltong se prostě vyrobit a prodávat za 30 Kč nedá. Tento výrobek je prostě kontroverzní hned od samotného počátku. Není přeci možné, aby sušené maso vyrobené z toho nejdražšího hovězího, bylo zároveň i tím nejlevnějším jerky a biltongem na trhu.

full-starno-starno-starno-starno-star

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení