Přichází 6 druhů bio Jerky od SirLoin

Opět dorazily novinky! SirLoin je estonská značka, založená Lauri Bobrovskim v lednu 2014, která vyrábí masné výrobky v BIO kvalitě. Jejich cílem je nabídnout alternativní výběr ke konvenčním masným výrobkům se zaměřením na kvalitu a vysoké standardy. Prostě další, kdo bojuje proti nadvládě masokombinátů. A za to jim patří velká pochvala.

sirloin-clanek

SirLoin byla první společností, která vyráběla ekologické hovězí maso v Estonsku a možná i v Evropě. Ve spolupráci s exportními partnery se pak snaží představit tyto ekologické produkty i na jiných trzích. A proto nedalo moc práce domluvit zařazení jejich sušeného masa do naší nabídky.

Snaha o zdravý životní syl se zaměřením na organické potraviny tak jasně definuje identitu značky SirLoin. Jejím cílem je také podporovat podnikání ve venkovských oblastech a neustále přinášet na trh nové produkty.

Prostě další super brand, který přesně zapadá do našeho konceptu. Navíc v BIO kvalitě!

Výběr masa

Kvalita přísad je tou hlavní prioritou. Při výrobě produktů používá SirLoin pouze maso nejvyšší kvality a pečlivě vybrané koření. V naprosté většině případů v jejich výrobcích nenajdeš ani jedno éčko.  

Dobré životní podmínky zvířat jsou v ekologické živočišné výrobě zásadní. Organické hovězí maso pochází ze skotu, který se může volně pohybovat, užívat si slunce a čerstvého vzduchu a jíst organické krmivo bez GMO.

Studie ukázaly, že organické maso má lepší profil mastných kyselin ve srovnání s běžným masem díky vyššímu obsahu n-3 mastných kyselin a nižšímu obsahu nasycených mastných kyselin.

 
 

Bio koření

Bio koření a byliny, které se používá na výrobu jerky SirLoin je pěstováno v souladu s pravidly ekologického zemědělství. Na rozdíl od běžné výroby se nepoužívajípro ničení plevelů, škůdců a chorob syntetické pesticidy a proto jsou tyto produkty úplně čisté.

 

med-jalovec-beef-jerky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení