Proč jsme se rozhodli zrovna pro hořčici?

V Čechách a na Slovensku téměř není domácnosti, kde by se nenacházela v nějaké formě nádoba s hořčicí. Ať už je to klasická plnotučná, kremžská nebo dijonská. To pochopili i výrobci smažených brambůrek a z chipsů s příchutí hořčice se stal hit. Takže jsme začali zkoušet, jak dostat hořčici do našeho masa.

novinka susene maso horcice

Nejme žádný burani z americkýho středozápadu, abychom měli doma všichni v kredenci Jack Daniels BBQ sauce. Jsme Češi (a Slováci) a my si párek máčíme do hořčice. Tak to dělá strejda Ludva ze Lhoty i Tonda z Prahy. Takže jsme si začali lámat hlavu jak na to.

Namáčet jednotlivé kousky sušeného masa v hořčici a pak nechat uschnout? Nééé, to by bylo dost nepraktický. Proto jsme dali přednost hořčici v mleté podobě, která se aplikuje mnohem lépe a skvěle se dávkuje. Tu ti navíc teď už ostatně nabízíme i jako samostatné koření na domácí sušení. Pak už stačilo jen vyřešit kdy a kolik hořčice přidat. Naším cílem bylo zachovat správný poměr mezí žlutou příchutí a masa samotného. A výsledek? Příjemná příchuť, která nezahltí, ale naopak příjemně dráždí svou nezaměnitelnou chutí.

Poprvé jsme tohle žlutý zlato otestovali v hovězí variantě v listopadu a reakce byla neskutečná. "WOW - Tohle prostě musíte prodávat!!!" Nebylo na co čekat. Hořčici se nám pak povedlo namíchat i s krůtím masem a stopku jsme vystavili až jelenovi. Ten za chvilku přijde ve verzi Originál i Chilli, ale jelení hořčice? Tam už nám to respekt k masu nedovolil. Zvěřina je velmi jemná a podle nás by se takto prémiová záležitost neměla kazit dalším kořením.

Hořčici můžeme zakomponovat třeba do nějaké limitky, kterou nám můžeš sám doporučit. Stačí napsat dolů pod článek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení