Vaříme s biltongem

Jen proto, že je sušené maso ideální k rychlé konzumaci neznamená, že se toho musíte nutně držet. Z biltongu se připravují i skvělá jídla a posouvají tak sušené maso zase o nějaký ten stupínek výše. Pokud si chceš vyzkoušet některá z nich, nebo jenom načerpat inspiraci, přinášíme ti pár ukázek.

Míchaná vajíčka se sušeným masem

Jihoafrická snídaně

Nic není jednodušší, než míchaná vajíčka. Ale občas to už bývá celkem nuda. Stačí ale přidat například Originál Biltong nakrájený na malé kousky a uvidíte, jaké zajímavé chutě může nabrat i tak obyčejné jídlo jako jsou míchaná vajíčka. Malá rada na závěr - pokud přidáte sušené maso, tak už není předtím třeba vejce nijak solit.

Míchaná vajíčka se sušeným masem

Proteinové saláty

Léto je už skoro fuč a touha po čerstvých surovinách bude znát víc a víc. Vyzkoušejte sušené maso jako přísadu pro vaše saláty nebo malé toasty. Ušetříte spoustu času při přípravě a vaše jídlo bude plné bílkovin.

todo

Risotto de Valencia

Tento recept mame od Elodie a Clementa z Biltong en Provence, kteří tento klasický recept vyzkoušeli ve Španělsku. A bylo to více, než prosté. Obyčejné rizoto dozdobili kousky česnekovým biltongem, který dodal celému jídlu další chuťový rozměr. Je samozřejmě možné sušené maso přidat i na jemno nakrájené už během přípravy, ale to už záleží na každém zvlášť.

todo

Ovesné placky s avokádem

Hledáte něco rychlého, zdravého a salát vás nenadchnul? Zkuste ovesné placky, které jsou za chvilku hotové a jistě zdravější než kynutý chléb z bílé mouky. V tomto případě posypané kousky sušeného masa, podávané s avokádovým salátem a cherry rajčátky ochucenými citronovou šťávou. Opět není třeba nic solit. O to se postará sušené maso.

todo

Raclette

Zimní klasika, kterou má rád snad každý. Chcete-li toto jídlo trochu okořenit, tak neváhejte přidat trochu pepře a pár plátků biltongu. Zvolit můžeš naší variantu s pepřem nebo piri piri.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz